Wydaje się że używasz starej wersji przeglądarki! Rekomendowane przeglądarki (lub w wersji wyższej): Internet Explorer 9 v.9 Mozila Firefox 8 v.8 Google Chrome 15 v.15

Specjalista ds. obsługi informatycznej/Kierownika Zespołu ds. obsługi informatycznej

2023-10-20

                                                                                                                      Warszawa, 19.10.2023

Konkurs na stanowisko specjalisty ds. obsługi informatycznej/Kierownika Zespołu ds. obsługi informatycznej w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy

Dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy ogłasza konkurs na stanowisko specjalisty ds. obsługi informatycznej jednostki.

Zakres obowiązków:

  • Organizacja i zapewnienie ciągłości działania infrastruktury informatycznej w tym używanych
    w IERiGŻ-PIB systemów i aplikacji informatycznych (administracja serwerami i siecią komputerową IERiGŻ-PIB,
  • Usuwanie awarii związanych ze sprzętem i oprogramowaniem używanym w IERiGŻ-PIB;
  • Proponowanie kierunków rozwoju infrastruktury informatycznej;
  • Współpraca w przygotowywaniu projektów w zakresie modernizacji infrastruktury IERiGŻ-PIB;
  • Konfiguracja systemów informatycznych na komputerach personalnych zgodnie z aktualnymi
    i zgłaszanymi potrzebami pracowników IERiGŻ-PIB;
  • Konfigurowanie bezpiecznego zdalnego dostępu do komputerów;
  • Zabezpieczenie sieci IERiGŻ-PIB, stała kontrola bezpieczeństwa i dążenie do poprawy bezpieczeństwa sieci i systemów IERiGŻ, Administrowanie i zarządzanie środowiskiem sieciowym. Odpowiedzialność za zapewnianie bezpieczeństwo przetwarzanych danych oraz monitorowanie dostępu do zasobów IERiGŻ-PIB;
  • Utrzymanie w sprawności i rozwijanie systemu telefonii stacjonarnej VoIP (CISCO);
  • Przygotowanie i wydawanie pracownikom sprzętu zakupionego przez IERiGŻ-PIB;
  • Współpraca z firmami będącymi autorami aplikacji/programów użytkowanych przez IERiGŻ;
  • Zapewnienie wsparcia użytkownikom poszczególnych działów IERiGŻ-PIB w zakresie rozwiązywania problemów związanych z bieżącą eksploatacją sprzętu informatycznego, systemów
    i oprogramowania;
  • Wsparcie pracowników IERiGŻ-PIB w obsłudze systemów operacyjnych i aplikacji biurowych;
  • Planowanie zakupów oprogramowania i sprzętu informatycznego dla pracowników a także niezbędnych podzespołów informatycznych, oprogramowania oraz specjalistycznych usług zewnętrznych;
  • Udział w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego IERiGŻ-PIB, tworzenie specyfikacji oraz pomoc w rozstrzyganiu postępowań na sprzęt IT, oprogramowanie, infrastrukturę itp.;
  • W przypadku zatrudnienia na stanowisku Kierownika – zarządzanie zespołem informatyków
    i nadzorowanie ich pracy;
  • Przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z funkcjonowaniem systemu informatycznego w IERiGŻ-PIB (w tym systemy gaszenia i p.poż).

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (dot. stanowiska starszego specjalisty i kierownika)
  • doświadczenie zawodowe co najmniej 3 lata pracy na stanowisku informatyka lub na stanowisku
    o podobnym zakresie zadań;
  • w przypadku aplikowania na stanowisko kierownicze – należy wykazać się co najmniej 3 letnim doświadczeniem na stanowisku informatyka lub pokrewnym i co najmniej rocznym doświadczeniem na stanowisku kierowniczym zespołu informatyków lub pokrewnym,
  • umiejętność administrowania systemami operacyjnymi MS Windows Serwer na poziomie MCSE, systemami CISCO wiedza na poziomie minimum CCNA/CCNP, usługami katalogowymi Active Directory oraz serwerem poczty elektronicznej FortiMail oraz umiejętność zarządzania urządzeniami FortiGate;
  • umiejętność konfiguracji sieci lokalnych oraz urządzeń sieciowych;
  • umiejętność zarządzania telefonią stacjonarną, analogową i cyfrową VoIP (CISCO);
  • umiejętność administrowania urządzeniami sieciowymi LAN i WAN (CISCO);
  • umiejętność konfiguracji programów do obsługi poczty elektronicznej;
  • umiejętność konfiguracji przełączników, routerów, punktów dostępowych, drukarek;
  • znajomość systemów desktopowych z rodziny Microsoft Windows;
  • znajomość baz danych SQL;
  • znajomość pakietu Microsoft Office;
  • wiedza z zakresu serwisowania sprzętu komputerowego;
  • znajomość języka angielskiego minimum w zakresie dokumentacji technicznej IT;
  • dobra organizacja pracy i umiejętność działania w zespole i pod presją czasu w trakcie awarii;
  • korzystanie z pełni praw publicznych.

DODATKOWYM ATUTEM BĘDZIE (wymagania dodatkowe)

  • Wykształcenie: wyższe techniczne o profilu: informatyka, elektronika, telekomunikacja, automatyka lub pokrewne
  • Posiadanie certyfikatów związanych z administrowaniem siecią, np. CCNA, NSE1
  • Posiadanie certyfikatów branżowych np. MCP, MCSA, MCSE
  • Uprawnienia SEP do 1 kV
  • Znajomość ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa
  • Znajomość obsługi programu Xpertis Macrologic, CRM i systemu POLon
  • Znajomość przepisów dotyczących ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego.
  • Umiejętność praktycznego stosowania przepisów prawnych obowiązujących administrację publiczną w zakresie informatyzacji oraz gospodarowania majątkiem.

Oferujemy:

  • umowa o pracę w wymiarze 1/1 etat;
  • wynagrodzenie adekwatne do zajmowanego stanowiska;
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników;
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników;

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • kopia dyplomu potwierdzająca wykształcenie;
  • podpisane oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną;

* planuje się zatrudnienie na stanowisku adekwatnym do wykazanego poziomu umiejętności i doświadczenia

Termin składania dokumentów do dnia 31.10.2023 r.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Dział Kadr Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB (pokój 210) ul. Świętokrzyska 20, Warszawa. Zgłoszenia należy przesłać e-mailem z tytułem ,,Konkurs na stanowisko specjalisty ds. obsługi informatycznej/Kierownika Zespołu ds. obsługi informatycznej” na adres: [email protected]

Utworzył
Albert Weikum
2023-10-20
Opublikował
2023-10-20
Modyfikacja
2024-01-05
Odwiedzin: 687