AktualnościPodsumowanie XIX rankingu 100 najlepszych RSP
Opublikowane 2020-02-07 przez Kamila Tomaszewska
Dnia 22 stycznia br. w sali konferencyjnej Domu Spółdzielczości Pracy w Warszawie, odbyła się uroczysta gala laureatów XIX rankingu 100 najlepszych RSP. Podczas uroczystości zorganizowanej przez Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych oraz Krajową Radę Spółdzielczą, przedstawiciele Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB, patrona merytorycznego wydarzenia, zaprezentowali wyniki jakie w 2018 osiągnęły RSP.
Seminarium: Uwarunkowania rozwoju rolnictwa w perspektywie roku 2030
Opublikowane 2020-02-10 przez Kamila Tomaszewska
W dniu 07.02.20 r. w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB odbyło się seminarium pt. "Uwarunkowania rozwoju rolnictwa w perspektywie roku 2030". Referat wygłosił dr Konrad Prandecki.
Seminarium: Sposoby organizowania się sadowników i innowacje w produkcji owoców
Opublikowane 2020-01-24 przez Kamila Tomaszewska
W dniu 24.01.20 r. w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB odbyło się seminarium pt. "Sposoby organizowania się sadowników i innowacje w produkcji owoców". Referat wygłosił Sławomir Rzeźnicki Prezes Klastra "POLSKA NATURA".
Udział w seminarium wzięli także:
Jan Maciak, Członek Klastra "POLSKA NATURA"
Piotr Szybiński, Prezes Spółdzielni Ogrodniczej w Grójcu.
Seminarium: Innowacyjność i zrównoważony rozwój w rolnictwie i na obszarach wiejskich
Opublikowane 2019-12-09 przez Kamila Tomaszewska
W dniu 06.12.2019 r. w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowym Instytucie Badawczym odbyło się seminarium pt. "Innowacyjność i zrównoważony rozwój w rolnictwie i na obszarach wiejskich". Organizatorami seminarium byli: Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Państwowy Instytut Badawczy, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz U.S. Sustainability Alliance.
Seminarium: Poziom rozwoju gospodarczego w ujęciu terytorialnym
Opublikowane 2019-11-29 przez Kamila Tomaszewska
W dniu 29.11.19 r. w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB odbyło się seminarium pt. "Poziom rozwoju gospodarczego w ujęciu terytorialnym". Referat wygłosili dr inż. Bożena Karwat-Woźniak, dr inż. Paweł Chmieliński i dr Michał Dudek.
Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla dr inż. Agnieszki Bezat-Jarzębowskiej
Opublikowane 2019-11-28 przez Kamila Tomaszewska
Dr inż. Agnieszka Bezat-Jarzębowska z Zakładu Zastosowań Matematyki w Ekonomice Rolnictwa IERiGŻ-PIB otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców za innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i dorobek naukowy o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu.
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Opublikowane 2019-11-08 przez Kamila Tomaszewska
W IERIGŻ-PIB zrealizowano w 2019 r. w ramach planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2018-2019, badania pt. Spójność społeczna na obszarach wiejskich - analiza i praktyczne wskazania, których rezultatem jest ekspertyza pod tym samym tytułem. Za potrzebą opracowania ekspertyzy przemawiało duże znaczenie ekonomiczne i społeczne spójności na obszarach wiejskich.
Seminarium: Ekonomiczne i etyczne aspekty cyfryzacji w sektorze rolno-spożywczym
Opublikowane 2019-11-08 przez Kamila Tomaszewska
W dniu 08.11.19 r. w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB odbyło się seminarium pt. "Ekonomiczne i etyczne aspekty cyfryzacji w sektorze rolno-spożywczym". Referat wygłosiła dr Katarzyna Kosior.
Pierwsze spotkanie Polskiej Platformy Dialogu nt. Zrównoważonego Rolnictwa
Opublikowane 2019-10-30 przez Kamila Tomaszewska
W dniu 29 października 2019 r. w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowym Instytucie Badawczym odbyło się pierwsze spotkanie Polskiej Platformy Dialogu nt. Zrównoważonego Rolnictwa. Platforma ta jest jedną z pięciu takich platform stworzonych w ramach projektu, którego liderem jest Institute for European Environmental Policy. Celem projektu jest intensyfikacja debaty dotyczącej przyszłości rolnictwa i wsparcie starań o taki poziom wydatków publicznych na badania i rozwój w rolnictwie europejskim, który zapewni UE wywiązanie się z jej zobowiązań międzynarodowych związanych z klimatem i zrównoważonym rozwojem.
2019 Agricultural Outlook Workshop
Opublikowane 2019-10-25 przez Kamila Tomaszewska
|